КАМЕРА-1: Стічні води, потрапляючи через зливну каналізаційну трубу в першу камеру септика, розпадаються на окремі фракції, де відбувається їх механічна очистка методом гравітації.
КАМЕРА-2: Тверді частки великого розміру падають на дно, а дрібніші суспензії разом із водою потрапляють у другу камеру, внаслідок чого на дні септика утворюється осад.
КАМЕРА-3: У третій камері відбувається завершальне осадження нечистот і вихід стоків самопливом через зливну каналізаційну трубу. Вода, що пройшла очищення має запах та колір, з рівнем очистки максимально до 70%, яку напряму не можна скидати у водойму, - лише в грунт, а точніше в дренажне поле.